Większość modeli nowoczesnych aparatów słuchowych zasilana jest przez właściwe baterie do aparatów słuchowych, które należy regularnie wymieniać. Co prawda na rynku są też dostępne urządzenia ładowane, jednak ich użytkownicy zwracają uwagę na brak możliwości przewidzenia, w jakim momencie rozładuje się aparat, co powoduje stres, dlatego wciąż największą popularnością cieszą się urządzenia na baterię.

Ile kosztują baterie do aparatów słuchowych?

Baterie do aparatów słuchowych to wydatek rzędu kilkunastu złotych, zwykle do 20 zł, za zbiorcze opakowanie, w którym znajdziesz sześć sztuk, czyli trzy pary baterii, jeśli nosisz aparaty w obydwu uszach. Koszt w dużej mierze uzależniony jest od rodzaju baterii, a ten z kolei zależy od modelu urządzenia, np. www.swiatsluchu24.pl/baterie-aparatow-sluchowych-rodzaje. Większość nowoczesnych aparatów zasilają najmniejsze baterie, których wydajność, z uwagi na niewielkie rozmiary, jest najniższa. Zazwyczaj wymienia się je raz w tygodniu, choć okres żywotności baterii zależy od różnych czynników, między innymi od:

  • Sposobu użytkowania aparatów słuchowych – im więcej słuchasz muzyki, rozmawiasz przez telefon i łączysz się z innymi urządzeniami, tym częściej będzie trzeba wymieniać baterie do aparatów słuchowych.
  • Stopnia zaawansowania technologicznego urządzenia – im więcej funkcji oferuje aparat, tym większy jest pobór mocy.
  • Stopnia zaawansowania niedosłuchu – im większy, tym mocniejszy aparat jest potrzebny, a tym samym więcej mocy, co wiąże się z częstszą wymianą baterii.

Gdzie kupić baterie do aparatów słuchowych?

Baterie do aparatów słuchowych można kupić w placówkach audiologicznych zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem niedosłuchu, czyli tam, gdzie aparaty. Dostępne są także w sprzedaży internetowej. Niektóre sklepy z szerokim asortymentem elektronicznym również sprzedają baterie do aparatów słuchowych. Ważne, żeby przy zakupie wiedzieć, jaki typ jest nam potrzebny. Wszelkich informacji powinien udzielić Ci protetyk słuchu, który dobierał aparat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.