Czy szumy uszne mogą być problemem samym w sobie? Owszem, jeśli stają się uporczywe a ich natężenie wzrasta, po pewnym czasie możemy czuć zniecierpliwienie, a nawet frustrację z powodu nieustannie słyszanych szumów – których nikt w naszym otoczeniu, rzecz jasna oprócz nas, nie słyszy. Czy aparat słuchowy może pomóc? Podpowiadamy!

Szum uszny a aparat słuchowy

Jak już wspomnieliśmy, szumy uszne mogą znacząco przyczyniać się do pogorszenia naszego samopoczucia – mimo iż nie wywołują bólu ani żadnych innych fizycznych dolegliwości. Jeżeli to nie my, lecz bliska nam osoba zmaga się z szumami usznymi, możemy sobie tylko próbować wyobrazić, jakie to musi być męczące – nieustannie słyszeć:

  • szum,
  • piszczenie,
  • gwizdanie,
  • trzaski

I inne efekty dźwiękowe – mimo iż nikt poza tą osobą tego nie słyszy! W szczególności szumy uszne dają się we znaki przed zaśnięciem, gdy dookoła powinna panować cisza. Czy istnieje aparat słuchowy, który pomoże w zniwelowaniu dolegliwości?

Specjalistyczny aparat słuchowy

Szum uszny to inaczej tinnitus. Z tego powodu, aparat słuchowy zaprojektowany tak, aby łagodzić i leczyć tę dolegliwość, często również nosi taką nazwę. Urządzenie emituje delikatne dźwięki maskujące szumy uszne, dzięki czemu te ostatnie w naturalny sposób przestają nam przeszkadzać. Takie specjalistyczne modele można już coraz częściej znaleźć w ofercie producentów.

Na stronie www.swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe-2 można przeczytać nieco więcej na temat samych urządzeń, ich sposobu działania oraz celów, jakie realizują.

Oczywiście, sam aparat tylko maskuje szum uszny, nie wyeliminuje jednak jej przyczyny – w szczególności jeżeli jest nią np. uszkodzenie mechaniczne przewodu słuchowego, bądź uraz mózgu. Z szumami usznymi często zmagają się osoby np. po wypadku samochodowym lub każdym innym zdarzeniu, w wyniku którego doszło do urazu głowy bądź wstrząsu mózgu.

Po każdym wypadku należy przejść bardzo dokładne badania, zarówno pod kątem neurologicznym, jak i laryngologicznym, a w razie potrzeby – poddać się specjalistycznemu leczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.